Dünyanın En Zeki 7 Hayvanı

Cep Telefonunuzu Hızlandırmanın Yolları

Akdeniz’in Gözdesi: Kıbrıs

Iphone SE ‘nin satış tarihi belli oldu.

Girişimciler için Filmler

Sinema, Videolar Mar 27, 2016
3.119 views

Girişimci Filmleri

Siz başarılı girişimciler için; girişimcilerin izlemesi gereken filmleri bir araya getirdik.

Girişimcilerin izlemesi gereken filmler listesi her girişimci için bir el feneri değerinde. Genç girişimciler, mutlaka bu 10 filmi izleyip, kendilerine örnek almalılar.

• Zeka Pırıltısı

zeka
Girişimcilerin izlemesi gereken filmler arasında olan film, başarıya giden yolda karşılaşılan zorlukları, konu edinmektedir. Yönetmenliğini, Marc Abraham’ın üstlendiği film, IMDB’den 7.0 puan almıştır.

Özet: Fasılalı sileceği bulmak için çalışan bir genç girişimci, bu yolda eşine ve sevdiklerine kadar birçok kişiyi kaybetmiştir. Projesinin üretime geçmesi için, yardım istediği otomobil şirketi ise adamın projesini çalmıştır…

• Para Avcısı

para avcısı
Yaklaşık 3 saat süren film, 2014 yılında vizyona girdi. Filmin yönetmenlik görevini; Martin Scorsese üstlenmiş durumda. Oyuncu kadrosu ise, bir hayli kalabalık. Filmin oyunculuk görevini; Margot Robbie, Jonah Hill, Rob Reiner, Jon Bernthal, Kyle Cgandler ve Leonardo DiCaprio üstleniyor. Film IMDB’den, 8.2 gibi çok yüksek bir puan almıştır

Özet: Jordan, para kazanma aşkıyla yanıp tutuşan genç bir girişimci dir. Jordan, sahte tahvillerle çoğu kişiyi dolandırıp, resmen bir para basma makinesi haline dönüşmektedir. Jordan, parayı kazandığı gibi benzer hız ile de harcıyordu. Parayı harcarken yasadışı işlere burnunu sokması ise, olayları geliştirir.

• Umudunu Kaybetme

umudunu kaybetme

Yaklaşık 2 saat süren film, 2007 senesinde vizyonlara girdi. IMDB’den 7.9 puan alan film, kazandığı 310 milyon dolar hasılat ile şaşkınlık yaratmıştı. Filmin oyunculuğunu ise; babalı oğullu, Smithler yapmıştı. Filmde, Will Smith ve Jaden Smith başrolü üstleniyordu. Filmin yönetmenliğini ise; Gabriele Muccino yapmıştı.

Özet: Chris, iş hayatında yaşadığı talihsizlikler sonucu eşi tarafından terk edilmiştir. Ardından Chris, tanıştığı yeni bir kişiyi Zeka küpü olarak adlandırılan oyuncağı, çözerek etkiler ve böylece Chris, borsada sarraf olmak için ilk adımı atmış oldu. Sarraflığa stajyer pozisyonunda başlasa da şimdiden çok büyük hayaller kurmaya başlamıştır bile…

• Glengarry Glen Ross

1984’te sinemalara sunulan film, aslında bir oyunun sinemaya dönüştürülmüş halidir. Fakat film, o yıllarda sinemada beklenen etkiyi yaratamadı ve film, bütçesini bile çıkaramadı. Film, IMDB’den ise 7.9 puan aldı. Filmin yönetmenliğini, James Foley üstleniyor. Oyunculukları ise; Al Pacino’dan Jack Lemmon’a kadar birçok isim üstleniyor.

Özet: Film, 4 emlak çalışanının yaptığı sahtekarlıkların etrafında dönüyor.

• Sosyal Ağ

sosyal ağ

Sosyal Ağ isimli film, girişimcilerin izlemesi gereken filmler listesinde, başı çekiyor. Film, gerçek bir olaydan sinemaya aktarılmış. Filmin konusu ise size oldukça dikkat çekici gelecek, Facebook. Filmin yönetmenliğini; David Fincher üstlenmiştir. Filmin oyunculukları ise; Andrew Garfield ve Jesse Eisenberg üstlenmiştir. Film, IMDB’den 7.8 gibi oldukça yüksek bir puan almıştır.

Özet: Olay Harvard Üniversitesi Bilgisayar Programlama öğrencileri arasında geçmektedir. Filmin başrolünde Mark(Facebook kurucusu) isimli Jesse Eisenberg vardır. Mark, derslerden sonra yeni fikirler üzerinde çalışmaya başlar. Genç girişimci nin aklında, sosyal bir günlük fikri vardır. Mark’ın fikirlerini gerçekleştirirken mücadele verdiği şeyler ise, filmin devamında.

• Ofis Çılgınlığı

ofis çılgınlığı
Ofis Çılgınlığı isimli sinema filmi, kesinlikle girişimci filmleri arasında yer alıyor. Film, 1999 yılında vizyonlara girmişti, yaklaşık bir buçuk saat süren filmin yönetmen koltuğunda; Mike Judge’ı oturuyordu. Oyuncu koltuğunda ise birçok isim var. Jennifer Aniston, Ron Livingston, Orlando Jones… Film IMDB’den 7.8 puan almıştır.

Özet: Peter isimli başrol kahramanımız, erken yaşta yakalandığı orta yaş krizi sonucu bunalıma girmiştir. Peter, bir bilgisayar programcısıdır. Fakat kendini heba ettiği işinden de, oldukça sıkılmıştır günlük hayatı da oldukça kötü giden genç adam, bir de üzerine aldatıldığını fark eder…

• Sigara İçtiğiniz İçin Teşekkürler

sigara
Sigarayı bıraktığınız İçin Teşekkürler isimli film, girişimcilerin izlemesi gereken filmler arasında. 2006 yapımı film, yaklaşıl 90 dakika uzunluğa sahiptir. Filmin yönetmenlik koltuğunda; Jason Reitman oturmaktadır. Film, IMDB’den 7.6 puan almıştır. Filmin oyuncu kadrosu ise; Robert Duvall, Aaron Eckhart, Katie Holmes gibi isimlerden oluşmaktadır. Film 65 milyon dolar hasılat elde etmiştir.

Özet: Nick isimli başrol kahramanı, dünyanın en iyi tütün şirketinde çalışmaktadır. Aynı zaman da Nick, sigara içenlerin haklarını korumaya çalışan bir sözcüdür. Tütün ürünlerinin parlaklığını arttırmaya çalışırken, çeşitli kampanyalar yapar. Fakat içine düştüğü bataklığın farkında değildir.

• Bir Şirket Komedisi

Bir Şirket Komedisi isimli film, 1994 yılında vizyona girmiştir. Film, IMDB’den 7.3 puan almıştır. Filmin yönetmenliğini; Joel Coen üstlenmiştir. Jennifer Jason Leigh, Tim Robbins, John Mahoney gibi isimler ise filmin oyuncu kadrosunda yer almaktadır.

Özet: Norville, kendisini çok zeki zanneden sıradan bir budaladır. Kendinin, çocukların oldukça fazla dikkatini çekeceğini düşündüğü bir oyuncak projesi vardır. Projesini hayata geçirebilmek için şehir merkezine gelen Norville. Büyük bir fabrikanın, en alt statüsünde işe girer. Fakat şirket yöneticisinin, beklenmedik zamanda gelen intihar haberi, hiç olmadık şeylere sebep olur.

• Borsa

1987 yapımlı film, yönetmen Oliver Stone’un eseridir. Filmin başrollerinde ise; Michael Douglas ve Charlie Sheen vardır. Film IMDB’den 7.4 puan almıştır ve yaklaşık 45 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Film öngörülenden, çok daha kısa olarak yayınlanmıştır.

Özet: Dünya bir krizin içindedir. Genç girişimci ise bir uzman ile anlaşır ve yatırımcıları, krizden önce haberdar etmek ister. Genç girişimci ise, kendisine her şeyi öğreten hocasının katilinin peşine düşer

10-Kazanma Sanatı

kazanma sanatı
Kazanma Sanatı isimli film, IMDB’den 7.6 puan almıştır. Filmin yönetmenliğini; Bennett Miller yapmıştır. 2011 yapımı film, yaklaşık 107 milyon Amerikan Doları hasılat elde etmiştir. Filmin başrol oyuncusu, Brad Pitt’dir

Özet: Film, neredeyse yok denilecek bir bütçe ile kurulan Baseball takımının, neler yapabileceğini anlatmaktadır.

Sizde genç bir girişimci iseniz; girişimci filmleri hakkındaki bu derlemeyi incelmenizi tavsiye ederiz. Girişimci filmleri, kesinlikle size bir şey katacaktır.

Anahtar kelime: Girişimcilerin izlemesi gereken filmler, girişimci filmleri, girişimci

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

İlginizi Çekebilir
Sosyal Medya’da Trend Olan 10 Video

Sosyal Medya’da Trend Olan 10 Video

Şub 9, 2016
1.334 views
Bunlar da var!
Erkekleri Etkilemenin 25 Farklı Yolu

Erkekleri Etkilemenin 25 Farklı Yolu

Şub 17, 2016
1.639 views
Youtube Red Planı

Youtube Red Planı

Şub 11, 2016
1.459 views
Alexa Sıralaması Nedir?

Alexa Sıralaması Nedir?

Kas 29, 2015
1.362 views
Titanic

Titanic

Tem 4, 2015
1.977 views
:D

:D

Ara 1, 2015
1.206 views
Girişimciler için Filmler

Girişimciler için Filmler

Mar 27, 2016
3.119 views
Kadınlara Özel Sosyal Ağ Women.com

Kadınlara Özel Sosyal Ağ Women.com

Ara 12, 2015
1.157 views