Dünyanın En Zeki 7 Hayvanı

Cep Telefonunuzu Hızlandırmanın Yolları

Akdeniz’in Gözdesi: Kıbrıs

Iphone SE ‘nin satış tarihi belli oldu.

Dünyanın En Zeki 7 Hayvanı

Bilim, Uncategorized Ara 23, 2017
1.848 views

Dünyanın En Zeki 7 Hayvanı

 

   Örümcekler     örümcek

Örümcekler orantılı olarak yüksek düzeyde istihbarata sahip en küçük canlılardan biridir. Özellikle Beyaz Menden Portia örümcekleri. Bu örümcekler Afrika’da yaşar; Asya ve Avustralya ormanları gibi özel yerlerde yaşarlar ve öğrenme becerileri oldukça yüksektir.

 

Karıncalar    karınca

Onlar küçük olsalar da, inanılmaz derecede kendi ağırlıklarını çok daha fazla katını taşıyabilmektedirler. Karıncalar, genellikle yuva inşa etmek ve yiyecek aramak için büyük gruplar halinde koordine edilir ve çevrelerine çok iyi uyum sağlarlar.

 

Babunlar

    babun   Babunlar, şempanze ve orangutanlara çok benzer bilişsel yeteneklere sahip eski dünya maymunlarıdır. Davranış biçiminde, bu canlıların insanlara nasıl benzediğini görebilirler. Başka hayvanlardan çok farklı olarak çalışmalar, stres belirleme ve onlarla nasıl başa çıkılacağını bilir. Son derece karmaşık sosyal sistemler yaratıyorlar ve zor durumlarla karşı karşıya kaldıklarında eleştirel düşünebiliyorlar.

 

Kargalar       karga

Güvercinlerle birlikte kargalar dünyanın en akıllı kuşları arasındadır. Karmaşık sorunları çözme ve yiyecek toplama ve kaynak toplamak gibi yöntemlerle kolayca görülebilecek zorlu koşullara uyum sağlamaları gerekir. Her şekilde kendilerini ve yuvalarını aç bırakmazlar.

 

 

Koyunlarkoyun

Bütün hayvanlardan, koyunların bazı durumlarda en güçlü anılara sahip oldukları ve bazı durumlarda insanlardan daha iyi olduklarını gösterdiğine inanılıyor. Örneğin, akrabalarından bir koyun ne zaman kaybolduklarını belirleme yeteneğine sahiptirler. Dahası, geniş bir yelpazede duygular sergilerler ve çevresindeki çeşitli olaylara tepki verirler ve bu da yüksek bir zeka seviyesi olduğunu gösterir. Koyunlar kendi kendilerinin doktorudur, hastalıklarını tedavi ederler, bunu  içgüdüsel olarak yaparlar, kendilerine iyi gelen otu bulurlar ve onu tüketirler.

 

Sincaplarsincap

Sincaplar küçük olabilir, ancak oldukça zeki hayvanlardır.. Evet, ne düşündüğünüzü biliyoruz; arabanızla neredeyse çarpıştığınız her seferinde, yollarından nasıl çıkacağınızı bulamıyorlar, nasıl akıllı olabilirler? Zekaları bir şey üzerinde yoğunlaşıyor; yemek toplamak. Depolama hükümleri söz konusu olduğunda, zihinleri, ihtiyaç duydukları her şeye özgün bir şekilde uyarlanır ve bu da, depoladıkları yeri hatırlamak için gülünç bir anı içerir.

 

Filler      fil

Diğer hayvanlarla karşılaştırıldığında, fillerin daha büyük beyinleri var. Elbette beyninizin büyük olmasının mutlaka çok fazla olması gerekmez. Önemli olan, vücut kütlesi ile beyin kütlesi arasındaki orantıdır, ancak fillerle insanlık dışı standartlara göre gerçekten zekidir. Bu hayvanlar beyinlerini karmaşık sosyal etkileşimleri yaratmak ve işlemek için kullanıyorlar ve hatta empati gibi şeyleri modellemiş görünüyorlar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

İlginizi Çekebilir
Pentagon Hackerlara Meydan Okudu

Pentagon Hackerlara Meydan Okudu

Mar 20, 2016
1.887 views
Beyin Yakan Mantık Soruları

Beyin Yakan Mantık Soruları

Şub 10, 2016
2.711 views
Geleceği Tasarlamak: Tesla Motors

Geleceği Tasarlamak: Tesla Motors

Şub 4, 2016
1.810 views
Pazartesi Sendromu

Pazartesi Sendromu

Ara 1, 2015
1.062 views
2015 Yılının Komik Videoları

2015 Yılının Komik Videoları

Kas 7, 2015
1.056 views
Hapishane Animasyonu

Hapishane Animasyonu

Ağu 21, 2015
1.168 views