Dünyanın En Zeki 7 Hayvanı

Cep Telefonunuzu Hızlandırmanın Yolları

Akdeniz’in Gözdesi: Kıbrıs

Iphone SE ‘nin satış tarihi belli oldu.

MAFIA 3, ön inceleme

Oyun Mar 20, 2016
1.828 views

  mafia3  Serinin ilk oyunu 2002 yılında çıktığında büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştu. 1930’lu yıllarda yaşan karakterimiz mafyanın eline düşüyor ve kariyer basamaklarını birer birer çıkarak dönemin Amerikasının altını üstüne getiriyordu. Hayran kitlesi tarafından çok tutulan oyunun ikinci serisinin çıkarılacağı dedikoduları ortaya yayıldıktan kısa bir süre sonra 2010 yılında oyunun ikinci MAFIA II piyasaya sürüldü.

MAFIA II deki karakterimiz İtalyan göçmeni olan çaylak bir genç olan Vito. Çaylak gencimiz Vito yapmaya çalıştığı ilk soygunda yakayı ele veriyor ve sonrasında çıkan 2.Dünya Savaşında Amerikan donanmasında yer alıyor. Savaş bittikten sonra Amerika’ya geri döndüğünde babasının öldüğünü ve geriye bir miktar borç bıraktığını görüyor. Ve karakterimiz bir yolunu bulup mafyaların dünyasına girmeyi başarıyor.

Oyunun ilk iki serisinde güzel işler çıkaran firma hayran kitlesini artırmayı başardı. Bakalım üçüncü seride bizi neler bekliyor.

mafia 3

Ve oyunun bu sene içerisinde çıkması planlanan son serisi olan MAFIA III’e gelelim.

Bu kez karakterimizin adı Lincoln. Oyun, bir nebze 1960’lı yılların tadını bize aktarmaya çalışıyor. Lincoln yetimhaneden alınıp bir aileye evlatlık olarak verilir. Vietnam savaşında orduda görev alan karakterimizin, savaştan döndükten sonra ailesinin mafya tarafından öldürüldüğünü öğrenmesiyle olay başlar. Daha sonra ailesinin ölümünden sorumlu tuttuğu bir adamdan hesap sormak için harekete geçer.

mafia3

MAFIA III ilk izlenim hakkında konuşmak gerekirse bazı yerlerde aşırı abartıya kaçıldığını söyleyebiliriz. Örnek vermek gerekirse 1960’lı yılların New Orleans’ı günümüzün New Orleans’ından daha ışıl ışıl gibi duruyor. Karakterimiz iki kurşun sıkarak araçları havaya uçuruyor. Çarptığı araçlar rüzgarda uçuşan kağıt parçaları gibi savruluyor. İlk izlenimlerim, MAFIA III ilk iki serisinin geresinde kalacak gibi duruyor. Piyasaya sürülene kadar iyileştirmeler yapılır ve gerçekçilik kat sayısı artırılmaya çalışılır mı? Orasını bilemem. Lakin şu an ki görüntüsüne baktığımızda gerçeklik kat sayısının düşük olması oyunu biraz GTA’nın ilk serisi olan Vice City’e dönüştürmüş gibi. Bakalım önümüzde ki günlerde ne olacak? Oyunun piyasaya sürülmesiyle birlikte aklımızda ki bu soru işaretlerinin cevaplarını tek tek göreceğiz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Mini Gezegen Plüton

Mini Gezegen Plüton

Tem 16, 2015
1.217 views
Akıllı Telefon Fiyatında Kılıf

Akıllı Telefon Fiyatında Kılıf

Tem 18, 2015
1.058 views
Sigaranın Zararları

Sigaranın Zararları

Tem 3, 2015
1.777 views
Cep telefonlarına zam yolda!

Cep telefonlarına zam yolda!

Tem 4, 2015
1.098 views
Facebook Sayfa Beğendirme Taktikleri

Facebook Sayfa Beğendirme Taktikleri

Oca 29, 2016
1.998 views
LG G5 Ön İnceleme

LG G5 Ön İnceleme

Şub 22, 2016
1.640 views
3 Saniyelik Hafıza :)

3 Saniyelik Hafıza :)

Tem 4, 2015
1.998 views